Hulgimüük
 
 Firmadele

Otsime edasimüüjaid ja koostööpartnereid. Huvi korral saatke firma andmed ja info müügikoha kohta, ning teiega võetakse peatselt ühendust.
 
Nii eraisikutele kui firmadele
Kui soovite osta lihtsalt rohkem kui ühte vesipiipu (näiteks 1 endale ja 1 kingituseks), siis saatke enne tellimist e-mail ning saate personaalse hinnapakkumise.
See kehtib peale vesipiipude ka suurema koguse tubaka/söe ja lisavarustuse korral.
 
Täpsem info telefonil 55522285 või e-mail: hulgi@cosmosepiibud.ee

Vesipiibu suitsetamine ja tasakaal

Niisiis võtame vesipiibu suitsetamise ning tervise küsimuse vaatluse alla. Esiteks tuleks selgeks teha, et suitsetamist, ükskõik mismoodi seda teha, ei saa pidada tervislikuks. Punkt. Suitsu ja teiste ainete inhalatsiooni kehasse ei saa kunagi nimetada tervislikuks ja see kuulub selgelt teist sorti tegevuste hulka kui ujumine või õuna söömine. Kuid siiski, vaatame lähemalt vesipiibu suitsetamise suhtelist tervislikkust/ebatervislikkust. Isegi ujumine (saastatud vetes puutume kokku kemikaalide ja bakteritega) ja õuna söömine (mis on tõenäoliselt geneetiliselt muundatud ja pestitsiididega töödeldud) ei pruugi olla nii “tervislik”, kui võiks arvata. Kahjuks pole vaja muud, kui jalutada mööda linnatänavaid ja süüa kohvikus, et kokku puutuda kemikaalidega õhus ja söögis. Aktiivselt tervisele positiivselt mõjuvate tegevuste ja toitude nimekiri jääb järjest lühemaks. Niisiis, suitsetamine ei ole teie füüsilisele tervisele kasulik, samas ei tohiks alahinnata lõõgastavat ja rõõmsat tunnet, sotsiaalset heaolu ja sooje vestlusi sõprade vahel, mis tihti vesipiibuseansiga kaasas käivad. See kõik on potentsiaalselt kasulik teie vaimsele ja seeläbi ka füüsilisele tervisele. Me kutsume teid üles ise uuringut tegema, sisestades näiteks google otsingumootorisse sõnad shisha ja health ning jõudma otsusele vesipiibu tervislike külgede kohta. Siinkohal mõningad huvitavamad märksõnad, mida me ise internetis avaldatud teadustöödest, mis võrdlevad vesipiibu ja sigareti suitsetamist, välja oleme noppinud:

1. Temperatuuril, millel tubakas põleb, on otsene mõju vabanevatele elementidele: süüdatud sigaretiotsas tõuseb kuumus kuni 900 kraadini ning tõrvast vabaneb sellel temperatuuril rohkem erinevaid kemikaale (kaasneeldub kergesti kopsudesse kõrge temperatuuri (seda võimaldab kemikaal, mis on ehituselt sarnane raketikütusele) ja lisatud ammoniaagi tõttu. Vesipiibus olevat tubakat ei põletata, vaid ainult kuumutatakse ja temperatuur kõigub hinnanguliselt 50 (tubakahoidja põhjas) kuni 400 kraadi vahel (otse söe all).

2. Tõrvast vabanevad kemikaalid sõltuvad vesipiibu tubakast (mis on sigareti tubakast erinev) ja temperatuurist. On teaduslikult tõestatud et suitsu kantserogeensed omadused kasvavad temperatuuri tõustes, kasvades hüppeliselt alates 800-st kraadist. Kõik uurimustööd näitavad üheselt, et kantserogeensete ainete hulk on vesipiibu tubaka kuumutamisel tekkivas tõrvas kordades väiksem kui sigaretitubaka põlemisel tekkivas tõrvas.

3. Seni kuni vesipiibu tubaka suhtelise tervislikkuse üle alles arutletakse, ei tohiks unustada, et sigareti suitsetamine on märksa ohtlikum. Mitte ükski sõltumatu uuring pole tõestanud, et vesipiibu suitsetamine on sama sõltuvust-tekitav ja eluohtlik nagu sigareti suitsetamine seda kahtlemata on. Pidage meeles, et sigareti suitsus on kuni 4000 erinevat kemikaali, sealjuures 43 kantserogeeni ja 400 toksiini. Ei saa öelda, et vesipiibu tubakas on täiesti puhas ja kahjutu, kuid igaljuhul võrreldamatult puhtam ja kahjutum sigaretitubakast. Pealegi suitsetavad sigaretisuitsetajad igapäevaselt (isegi kümneid kordi päevas), vesipiipu tehakse aga nädalas korra või harvemini.

Meie Cosmosepiipudes oleme uhked ja õnnelikud, et saame tuua teieni nii ilusad vesipiibud, mis muudavad teie maja või korteri kenamaks ja stiilsemaks ja mis saavad olema paljude sõpradevaheliste soojade kohtumiste säravaks keskmeks. Kuid meile on oluline ka teie tervis. Me ütleme “Nautige – kuid olge arukad!” Siin on mõned sõbralikud nõuanded.

ARVAMUS

 

SOOVITUSED

 

CP HOOLIB

×
×
×
×
×
×
×